A kultúra és a közösségek kisvárosa

Ön itt áll: forummartini.martonvasar.hu

VERSENYBEN A HAVASI GYOPÁR FUTÓ EGYESÜLET

Április 15-én a Brunszvik kastélyparkban ötödik alkalommal rendeztük meg a Fehér Enikő és Vörös Balázs Emlékversenyt, a 2017-es veronai busztragédia áldozatainak emlékére.

A versenyben a park 1360 méteres körét kellett minél többször lefutni, és nagy örömünkre egyesületünk a legtöbb versenyszámban sikeresen indított versenyzőt. Az esemény nemzetközi minősítéssel rendelkezik, a 12 órás versenyszám pedig országos magyar bajnokságnak is minősült.

Felnőtt, korcsoportos, nemenkénti eredményeink:

1 órás futásban hatodik helyezést ért el Illésné Hevesi Katalin 6 körrel (8,634 km).

3 órás futásban 22 körös eredménnyel Lak Tünde harmadik (29,92 km), Juhász Enikő 20 körrel (28,442 km) ötödik lett. 6 órás futásban hetedik helyet ért el 32 körös eredménnyel Halenár Krisztina (43,635 km).

12 órás futásban Fröhlich Henrik 40 (55,21km) körös eredmén - nyel győzött. Henrik egyébként 78 évesen futotta le a távot! 12 órás országos bajnokságban ötödik helyezést ért el a férfi mezőnyben Lesti Bertalan 75 körrel (102,048 km).

Meg kell említeni, hogy számos martonvásári futó vett még részt a versenyen, köztük Czipa Benedek (11,697km), Czipa Emma (10,26km) , Czipa-Kiss Vivien (10,028km), Daradics Zoltán (12,8 km) és Pozderka Péter (10,612 km-el második lett) az 1 órás távon, valamint Czipa Szilárd maraton távon (4:18:57-el) harmadik lett. A legsportosabb családnak egyértelműen a Czipa család bizonyult az eseményen.

A gyerek futamok eredményei:

U10 fiúk (36 km): 1. Czipa László (5:27), 2. Pozderka Dávid (5:28), 3. Tasnádi Hunor (8:56), U10 leányok (1,36km): 1. Pallaga Szabina (6:13), 2. Kolumbán Dóra (6:49), 3. Majoros Dalma (7:27).

U12 fiúk (2,72km): 1. Vass Márton (14:39), 2. Majoros Soma (15:50), U12 lányok (2,72 km): 1. Pallaga Bernadett (12:44), 2. Illés Luca (13:45), Czipa Léna (13:48).

U14 fiúk(4,08km): 1. Zilizi Ákos (17:54), 2. Daradics Botond (19:26), 3. Seres Gellért (19:52). U14 leányok (4,08km): 1. Kolumbán Zsófia (21:51).

U16 fiúk (5,44km): 1. Gnandt Vilmos (24:25), 2. Bodó Benedek (27:47), 3. Illés Zsombor (31:37).

Egyesületünket öt U14-es versenyzőnk képviselte május 14-én Tatabányán a Nyugati Liga atlétika versenyen.

Fiú 2000 méteren állt rajthoz Zilizi Ákos, aki 7:46.49-es óriási egyéni csúccsal a kilencedik helyezést szerezte meg. Bőven 4 percen belül futotta a távot!

Fiú 60 méter gáton kilencedik lett Födő Zétény 12.52-es idővel.

Fiú magasugrásban minden versenyzőnk egyéni csúcsot ért el: Szatmári Szilárd György ötödik lett 1.30-al, Pozderka Gergő második 1.15-el és Födő Zétény holtversenyben egy másik versenyzővel 6-ik lett 1.15-el, míg Zilizi Ákos 110 cm-el nyolcadik helyezést ért el.

A fiú ötösugrás – helyből versenyszámban, Szatmári Szilárd György harmadik lett 12.09 m-el, Födő Zétény hatodik 10.88 -al Zilizi Ákos 10.37-el lett 9-ik, Seres Gellért pedig a tizenhatodik helyen végzett 9.31-el.

Szilárd 3.-ik helyezése nagyon szép eredménynek számít tekintve, hogy 16 versenyző állt rajthoz ebben a versenyszámban. Megvan a Havasi Gyopár első egyéni Ultrabalatont (211 km) teljesítő versenyzője is: Lesti Bertalan, aki május elején 27:49:15 idővel immár másodjára megkerülte a nagy tavat és 72.-ként ért célba a 138-as szintidőn belüli teljesítők közt. Az indulók fele eleve nem tudta teljesíteni ezt az irdatlan hosszú távot.

Május 21-én Budapesten 3 versenyzővel vettünk részt U12 regionális versenyen. 50 m gáton Illés Luca 10.53-al a futamában második, összesítésben tizenharmadik, Pálinkás András 11.08-al futamában a negyedik, összesítésben pedig a huszonharmadik lett. Magasugrásban Pálinkás András 95cm-t, Pallaga Mária Bernadett 100cm-t, Illés Luca 105cm-t ugrott. Utóbbi versenyzőnk ezzel az egyéni rekorddal regionális harmadik helyezést szerzett!

Egyesületi életünkbe bepillantást enged a www.havasigyopar. com weboldal, ahol eredményeink is megtekinthetőek, valamint a csatlakozni kívánókat, érdeklődőket ott is szeretettel várjuk!